OBJEDNÁNÍ

Objednat se lze e-mailem nebo telefonicky (info@dagmarpetraskova.cz, +420 728 863 090). Případně je také možnost objednávku termínu domluvit zprávou na Facebooku, Instagramu (fotoatelierdagmarpetraskova, @fotodasapetraskova). V ateliéru fotím nejraději s využitím denního světla, hlavně pro děti je celá akce tak mnohem příjemnější. Ale na přání můžeme použít i záblesky, pak nás nelimituje délka dne, ani podmračené počasí.

 

KDYŽ NEVYJDE POČASÍ

Když nám počasí nepřeje a my plánujeme fotit v exteriéru, tak operativně domluvíme termín náhradní. Nic se neděje, koukneme do diářů a společně to vymyslíme.

 

ZRUŠENÍ REZERVACE

I to se může stát. Potom Vás poprosím dát mi tuto skutečnost na vědomí s dostatečným předstihem.

 

CENA FOTOGRAFOVÁNÍ & PLATBA

Ceníky focení, které nabízím, naleznete zde. Platbu očekávám nejpozději v den focení, a to v plné výši balíčku, který jste si vybrali.

 

FOTOGRAFIE

Výsledné fotografie jsou odrazem skutečnosti zachycené v den našeho setkání. Standardně retušuji drobné momentální nedostatky, jako jsou např. škrábanečky, modřinky, opary, flíčky na oblečení. Větší retuše možné samozřejmě jsou, ale protože jsou časově náročné, mohu je provést pouze za poplatek – ráda Vám případně každou konkrétní fotografii nacením.

 

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ & NÁHLEDY

Výběr nejpovedenějších záběrů, který provádím výhradně já, obdržíte e-mailem nejpozději sedm dní po našem fotosetkání a budete z nich vybírat fotky k finální úpravě. Zaslané náhledy fotografií není dovoleno jakkoliv upravovat a veřejně prezentovat a slouží pouze pro výběr fotografií, které budete požadovat upravit. Fotografie, které si nevyberete k finální úpravě, neposkytuji. Je možné vybrat si k finálním úpravám jakýkoli počet fotografií nad rámec základního balíčku – ceník naleznete zde.

 

TERMÍN DODÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Doba dodání fotografií v elektronické podobě je nejdéle 4 týdny od data zaslání vybraných náhledů k úpravě. Tuto dobu dodání si vyhrazuji prodloužit v případě neočekávaně vzniklé situace, např. nemoci. Fotografie v tištěné podobě obdržíte nejdéle 2 týdny od jejich výběru k tisku.  

 

FORMÁT & ARCHIVACE

Hotové fotografie ode mne obdržíte ve formátu JPG, poměru 2:3, a to v plném možném rozlišení, které je vhodné také pro velkoformátový tisk.
Obdržíte i zmenšenou verzi, abyste si mohli fotky prohlížet v mobilu, tabletu, televizi. Poprosím Vás o jejich neprodlenou archivaci, a to nejlépe na dvě nezávislá uložiště. Veškeré neupravené fotografie (raw formáty) archivuji 1 měsíc od odevzdání zakázky, poté data odstraňuji. Upravené fotografie archivuji nejméně 6 měsíců od odevzdání zakázky.  

 

SOUHLAS SE ZVEŘEJNĚNÍM FOTOGRAFIÍ

Dřív, než kdekoli zveřejním jakoukoli Vaši fotografii, požádám Vás o svolení.

AUTORSKÁ  PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.